Zapisy na warsztaty dla młodzieży Jego Wysokość – Głos!

To spotkanie dla nastolatków zainteresowanych pracą z głosem, śpiewających, chcących śpiewać i pragnących pokochać i zrozumieć swój głos. Dwuznaczność hasła: “Jego Wysokość – Głos!” – mówi o tym, że to nie Ty władasz głosem. Twoim zadaniem jest stworzyć takie warunki w ciele, by mógł w nim w pełni zaistnieć.

Zapraszam serdecznie na warsztat, który ma na celu poszerzenie świadomości pracy z głosem i zaproszenie do świata czucia swojego ciała i – co za tym idzie – głosu.

Na tapet pójdą zagadnienia:

●  jak działa Twój głos?

●  w jaki sposób układ nerwowy wpływa na fonację?

●  współczesne rozumienie akustyki i rezonansu w głosie;

●  dlaczego nie ma “cudownych” ćwiczeń na głos i poszerzenie/zmianę skali?                                   

●  dlaczego pytanie w kontekście głosu: “czy się nadaję?” zbyteczne

●  jacy inni specjaliści, prócz nauczycieli śpiewu, mogą być pomocni przy pracy z głosem.

Termin: niedziela 14.04.2024 g: 10:00 – 15:00

Adres: Al. Niepodległości 19 lok. 18

Udział bezpłatny. Projekt Wyraź to!@#? jest finansowany ze środków M.St. Warszawa.

Prowadząca:

Edyta Glińska. Jestem autorką piosenek, wokalistką i właścicielka warszawskiego Studia Głosu – “Czułość”, w którym prowadzę konsultacje emisji głosu, ale wolę mówić, że uczę ludzi czuć głos. Jestem na bieżąco z najnowszymi badaniami z wokalnego świata nauki i akustyki głosu, jednak moją metodą zawsze jest zrozumienie drugiego człowieka i czucie. Poszukuję swobodnego głosu w człowieku, w jego fizyczności, emocjonalności, przekonaniach i przeżytych historiach. Emocje mają cielesną strukturę i pochylając się nad indywidualnymi potrzebami każdego głosu, możemy pozwolić im płynąć przez krtań. Emocjom można też pozwolić płynąć w autorskich słowach i melodiach – tego również uczę organizując warsztaty z pisania piosenek po polsku: “Otwarta Szuflada” jako wielbicielka języka polskiego, pięknych melodii, opowieści i wzruszeń.